Diskusní fórum

Výtvarná soutěž

Datum: 25.05.2017 | Vložil: Dětský domov, Základní škola a Střední škola, Duchcov,

Vážení,
Děkujeme za Vaše pozvání na udílení cen – Vv soutěž ,,Western,, , kde naše Přípravná třída byla nominována do Semifinále.
Chtěla bych jenom poděkovat za soutěž, která děti velice bavila.
Děkujeme Vám - Markéta Pikalová Bc.

WESTERNOVÉ DĚTSKÉ ODPOLEDNÉ

Datum: 21.05.2017 | Vložil: LT

KULTURNÍ DŮM V SUCHDOLE NAD ODROU
JIŽ PO OSMÉ PLNÝ WESTERNOVÝCH OBRÁZKŮ

Srdečně vás zveme 17.6.2017 od 13.30 hodin na Dětské westernové odpoledne a výstavu dětských prací, které dorazily z celé republiky v rámci VIII. ročníku dětské výtvarné
soutěže WESTERN a KONĚ OČIMA DĚTÍ, tentokrát bylo téma PO STOPÁCH DIVOKÉHO ZÁPADU.

Děti mohly namalovat nebo vytvořit cokoliv, co je na dané téma napadne (parní lokomotiva, zlatokopové, rýžovaní zlata, nástroje na rýžování, Sheriff, sheriffovna, Winchester, kolt, westernové město „Western City“ s jeho obyvateli, železnice přes Ameriku „koleje přinesly pokrok a zničily indiány“...). Výtvarné práce pak stačilo označit adresou a do 30.4.2017 zaslat do Kulturního domu v Suchdole nad Odrou.

V osmém ročníku soutěže se sešlo neuvěřitelných 1253 výtvarných prací ze 120 škol. Do semifinále soutěže bylo hodnotící komisí vybráno z každé kategorie 20 semifinalistů a cca 100 dětských prací. Mimo hlavních cen za umístění na prvních 3 místech budou uděleny i zvláštní ceny: Cena starosty městyse Suchdol nad Odrou, Cena výtvarníka Zdeňka Valcháře , Cena Western klubu, Cena jezdců Pony Expressu, Ceny za tvořivost …

Slavnostní finále soutěže se uskuteční dne 17.6.2017 od 13.30 hodin v KD Suchdol nad Odrou v rámci DĚTSKÉHO WESTERNOVÉHO ODPOLEDNE. V prostorách KD bude umístěna výstava vybraných soutěžních dětských prací a bude slavnostně vyhlášeno 25 vítězných prací. Vítězové jednotlivých kategorií budou odměněni zajímavými cenami a dárky.
Vyhlašování soutěže se bude prolínat se zábavným doprovodným programem, kterým nás bude provázet moderátor Luki Lukeš. V programu vystoupí westernová kaskadérská skupina BLACK& BROWN , zatančí nám dětské formace ze ZŠ Suchdol nad Odrou. Pro návštěvníky bude připravena soutěž Indiánská stezka za zlatým pokladem, kterou zájemci z řad dětí budou plnit již od příchodu na Westernové odpoledne. Před Kulturním domem se budou děti vozit na koních a v bryčce a bude se tu soutěžit v paintballové střelbě pod vedením Zbyňka Kuchyňky S.N.O. Military Paintball team Suchdol nad Odrou. Místní skauti nám předvedou indiánské obydlí - Týpí.

Na Dětské westernové odpoledne vás srdečně zvou pořadatelé Western klubu.

18. 3. 2017 - Josefovský country bál

Datum: 11.04.2017 | Vložil: L.T.


Ahoj kamarádi a příznivci Western klubu a jeho akcí.
Jaro s námi laškuje, teplo ne a ne přijít, ale potkalo nás přece jen něco příjemného - Josefovský country bál 2017 v Suchdole nad Odrou. Příprava a výzdoba sálu, příprava jídla, pití, tomboly, sedm krátkých slov ale spousta práce kolem toho. Dobrá parta ale všechno hravě zvládne. A přicházejí první účastníci Country bálu, vítání mezi kamarády, všichni přicházejí viditelně v dobré náladě, asi si to dnes pořádně užijeme. Něco jsme předem tušili, že bude velká návštěvnost, a opravdu, bylo "narváno". Ničemu to ale nevadilo, všichni se vešli. Kapela Cizinci, kterou pro nás zajistil člen Klubu přátel WK, hrála neodolatelné country hity, takže parket byl pořád plný tanečníků. Přijeli kamarádi až ze Slovenska, Vsetína, Rožnova, Opavy, Frenštátu, dokonce i z Brna a Prahy a na otázku, jak to, že vážili takovou dlouhou cestu odpovídali, že Suchdolský country bál je jednou z nejlepších akcí v širokém okolí. Což nás samozřejmě potěšilo :-)
O dobrou náladu se po celý večer staral moderátor Luki Lukeš, svým vystoupením program obohatila taneční skupina Coloredo, Westernová valašská kavalérie - mistr České republiky v ovládání jednoho i dvou bičů a mistr ČR v hodu sekerou Dušan ,,Mac Gyver" Dvořák a vrcholem večera byla ohňová show Kláry ,,Miss Catalyny" Strakové. Zásluhu na tom, že se všichni výborně bavili, mají i naši sponzoři, kteří nám pomohli s programem a bohatou tombolou. Výtěžek tomboly bude věnován na WESTERNOVÝ DĚTSKÝ DEN, který se uskuteční v sobotu 17. 6. 2017 od 14 hodin, na ceny VIII. ročníku celorepublikové dětské výtvarné soutěže Western a Koně očima dětí na téma „PO STOPÁCH DIVOKÉHO ZÁPADU“ a na vybavení saloonu na Malé skále.

Česko uklízelo a Western klub se zapojil.

Datum: 11.04.2017 | Vložil: L.T..

8. 4. 2017 - Česko uklízelo a Western klub se zapojil.
Počasí nám nepřálo a celé dopoledne propršelo, ale i tak se nás dost sešlo.
Uklidili jsme okolí a les kolem přehrady Kletné a prostory kolem cesty od rozhledny Pohoř až po Malou skálu. Nasbírali jsme spoustu pytlů pohozeného odpadu, nejvíce petky, alobaly z letních grilovaček, rozbité lahve, železný šrot, pneumatiky, boty a spousty papírů, špačků cigaret, papírových kapesníků atd.
Děkujeme všem kamarádům, kteří se akce zúčastnili.

Pony Express a Westernové závody

Datum: 22.08.2016 | Vložil: Novojičínský denník

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-jezdci-pony-expressu-jeli-s-postou-20160814.html

6.ročník Westernových závodů a 32. jízda Pony Expressu

Datum: 22.08.2016 | Vložil: JAREK

6. ročník Westernových závodů na Kletné,
aneb jak jsme se po 5 letech zase vrátili k přehradě.
Jak už to bývá a když se tomu člověk nebrání, vrací se věci do starých dobrých kolejí, které z nějakých důvodů dříve opustil. Díky za to a tak i 32. jízda Evropského Pony Expressu se opět vrátila do romantického prostředí kletenské přehrady u Suchdolu nad Odrou. Při této příležitosti se již tradičně konal již. 6. ročník Westernových závodů s dostihem na ¼ míle.
Sobotní den 13.8. začal pro mnoho z nás již ve 4 hodiny ráno, kdy zástupci Pony Expressu vyrazili na Beskydy na hraniční přechod Bumbálka. Tady se přebírala od slovenských jezdců Pony Expressu pošta a odstartovala se česká část PE. Moravská východní větev Pony Expressu přivezla poštu do Suchdolu nad Odrou cca ve 13.45 hodin. Souběžně v tuto dobu dorazila pošta z Polska, kterou dovezli jezdci Moravské severní větve. Přijetí všech jezdců diváky bylo velmi přátelské, jsme rádi, že se i tady vrací atmosféra z prvních ročníků, kdy nejen pro jezdce, ale i pro diváky byla pošta Pony Expressu nebývalým romantickým zážitkem. Po převzetí a doplnění nové pošty postmastery Pony Expressu vyrazili jezdci Moravské západní větve na svůj úsek. Letošní pošta Pony Expressu končila svou pouť v Rütenbrocku na německo-holandských hranicích. Tolik tedy k Pony Expressu.
Vraťme se na kletenskou přehradu, kde to ve vznikajícím novém areálu Malá skála žilo takzvaně od božího rána. Pečlivě připravený areál na louce pod hrází s pódiem a velkým společenským stanem pro návštěvníky se začal plnit již kolem desáté hodiny, kdy začala i registrace závodníků. Všude bylo plno smíchu, vítání a dobré nálady, není se co divit, počasí bylo nádherné a setkání kamarádů „westerňáků“ ani jiné být nemůže.
Nikomu nevadilo posezení v rozestavěné Poštovně Pony Expressu, která bude první v České republice, naopak všichni obdivovali jaká vzniká v Suchdolu krásná westernová dominanta a pochvalovali práci stavitelů. Program dne začal po odjezdu posledních jezdců PE s poštou, byl oficiálně zahájen 6. ročník Westernových závodů s dostihem. Závody se dělily na 4 disciplíny, klíčová dírka, barely, slalom a dostih na ¼ míle. Jezdci a koně byli jako vždy výborní, dávali do toho všechnu sílu i umění, a tak se závody jako vždy staly pro diváky velmi atraktivní. Po ukončení každé disciplíny byli vždy vyhlašováni vítězové a odměňováni hodnotnými cenami. Konečnou disciplínu Dostih na ¼ míle bylo nutno přesunout na pole Agrosumaku, aby bylo dosaženo potřebné délky dostihu. Takže i diváci si zasportovali a v pohodě si zaskákali přes příkop u silnice, ale stálo to za to, protože závod byl napínavý do poslední chvíle.
Slavnostním vyhlášením absolutního vítěze závodů, který získal westernové sedlo, na rok putovní Pohár starosty Suchdolu nad Odrou, krásný klobouk firmy Tonak, kvalitní krmivo pro koně z firmy Nutrin Dobruška a poukázku do Aiwa shopu s jezdeckými pořebami závody skončily a program odpoledne pokračoval zábavným programem. Vystoupili manželé Rárovi v koncipovaném programu, Jiří Vlče Martínek s biči, proběhly ukázky záchranářů. Zapojily se i děti v soutěžích chytání do lasa, přetahování lanem a v závodech s dřevěným koníkem. Odpolední program hudebně doprovázela skupina OK Country z Valašského Meziříčí a slovem vše vtipně doprovázel moderátor Ríša Ehler. Příjemnou a humornou tečkou celého programu byl slalom mezi barely s dřevěnými koníky pro děti o lízátka a pro „dospěláky“ o láhev Tequily. Potom už následovala volná zábava na tanečním parketu a pod velkým společenským stanem za doprovodu country-rockové kapely TRB z Ostravy. Večer po setmění nám ještě zpestřil svým skvělým vystoupením s ohni Jirka Vlče Matínek.
Co na závěr? Děkujeme za krásné počasí, děkujeme všem, kteří přišli a podpořili Western klub v našem snažení a vlastně i finančně při stavbě Poštovny Pony Expressu, na kterou jdou vydělané finanční prostředky. Děkujeme všem sponzorům, děkujeme za dobrovolné příspěvky do kasičky na stavbu Poštovny, děkujeme za dar 10000,-Kč předaný v průběhu programu od jezdce Pony Expressu. Věřte nám, že to všechno nám pomáhá, aby se westernová První poštovna Pony Expressu v areálu Malá skála na Kletenské přehradě brzy dostavěla a sloužila nám všem pro potěšení i zábavu.
Na fotogalerii ze závodů se můžete podívat na stránku http://westernklub.rajce.idnes.cz/. JAREK foto

Dětský den

Datum: 08.07.2016 | Vložil: NADACE ČEZ

https://www.cez.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/5584.html

Dětský den

Datum: 08.07.2016 | Vložil: Novojičínský deník

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-kulturni-dum-patril-indianum-a-detem-20160619.html

Re: Dětský den

Datum: 22.08.2016 | Vložil: Novojičínský deník

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-jezdci-pony-expressu-jeli-s-postou-20160814.html

fet

Datum: 08.07.2016 | Vložil: Novojičínský deník

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/u-prehrady-kletne-znela-country-hudba-20160731.html

Malí indiáni strávili sobotní odpoledne v Suchdole nad Odrou

Datum: 08.07.2016 | Vložil: NADACE ČEZ

Western klub v Suchdole nad Odrou uspořádal v sobotu 18. června Dětské indiánské odpoledne. Pod heslem „Více westernu pro děti aneb Od počítače do přírody“ předal v místním Kulturním domě ceny výhercům dětské výtvarné soutěže a v rámci workshopu Indiánskou stezkou přichystal přítomným malým i velkým indiánům pestrý program plný her a soutěží. Projekt Western klubu podpořila Nadace ČEZ 20 tisíci korunami.

V kulturním domě v Suchdole nad Odrou proběhlo předávání cen v rámci VII. ročníku dětské výtvarné soutěže „Western a koně očima dětí“ na téma ze života indiánů. V jeho prostorách si pořádající Western klub připravil pro přítomné malé i velké indiány bohatý doprovodný program. „V rámci workshopu „Indiánskou stezkou“ děti i někteří dospělí celý den vyráběli, skládali, hádali a soutěžili o žetony. Ty si pak mohli vyměnit za projížďku na koni a dárek ze zlatého pokladu. Soutěžilo se i v paintballu nebo střelbě z luku,“ uvedla předsedkyně Western klubu Ľudmila Tošovská.

Sobotní akce byla jednou ze čtyř částí dlouhodobého projektu Western klubu v Suchdole nad Odrou s tématem „Více westernu pro děti aneb Od počítače do přírody“. Jednou z nich je právě výtvarná soutěž, za níž děti v sobotu dostávaly ocenění, druhou westernový dětský den, třetí odpoledne „Indiánskou stezkou“. K realizaci čtvrté části dojde o prázdninách, pod jejím názvem „Po stopách divokého západu“ se skrývá uspořádání týdenního zájmového programu pro děti s tématem života a činností na divokém západě. Cílem Western klubu je zapojovat děti z Moravskoslezského kraje do aktivit v přírodě jak po dobu trvání projektu, tak po jeho skončení, a vytvořit na Malé skále Dětský westernový klub s pravidelnými schůzkami.

V tom ho 20tisícovým příspěvkem letos podpořila Nadace ČEZ prostřednictvím svého grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. „Western klub podporuje děti a jejich rodiče v aktivním způsobu života na čerstvém vzduchu v duchu westernových ideálů už několik let. Sbližuje různé generace a prostřednictvím zábavných aktivit a nápaditých projektů láká v duchu názvu svého letošního projektu širokou veřejnost ke trávení volného času jinak než před obrazovkou, v čemž jsme ho moc rádi podpořili,“ sdělila Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací na www.nadacecez.cz

festík

Datum: 07.07.2016 | Vložil: Simča

Díky za super strávený víkend na Country festu.Skvělá muzika,bezva lidi a super organizace :-) I přes nesnesitelné vedro jsme si to užili.Simča a Pavlík :-)

Re: festík

Datum: 07.07.2016 | Vložil: Jarda

děkujeme za pochvalu, potěšilo nás že jste přišli a že se vám to líbilo, a taky děkujeme za vaši přízeň a přátelství, proto to děláme rádi

FEST

Datum: 07.07.2016 | Vložil: Vláďa White

Ahojky z Ostravy, děkujeme za možnost si opět zahrát na vašem festivale, myslím, že vše vyšlo, i ten déšť nakonec nebyl tak strašný :-), díky moc.

Výtvarní soutěž

Datum: 19.06.2016 | Vložil: Zlaťa Vykrenti

Vyhodnocení výtvarné soutěže Western Klub Bylo skvěle.....děkujeme

Westernové indiánské odpoledne

Datum: 19.06.2016 | Vložil: Radana

18. 6. Westernové indiánské odpoledne, Suchdol nad Odrou. Moc krásná akce organizátoři Western klubu si dali moc záležet. Super.

ZŠ Jeseník n.O.

Datum: 07.06.2016 | Vložil: Gulánová

Děkuji za pozvání, zúčastní se. Gulánová

ZŠ Dukovany

Datum: 07.06.2016 | Vložil: Věra Tesařová

Dobrý den,
dnes přišel tatínek jedné žákyně z Mongolska( rodiče neumí česky) a oznámil mi, že by chtěli na finále jet, že mají radost z úspěchu a není to pro ně daleko. Jedná se o žákyni Nandin-Erdene Otgonbaatar z 2. ročníku.

Záznamy: 1 - 18 ze 180
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek