COUNTRY FEST 2013

https://www.suchdolskycountryfest.cz

https://westernklub.rajce.idnes.cz/
 

Sobota 20. 7. 2013
3. ROČNÍK - SUCHDOLSKÝ COUNTRY FEST

Mílí příznivci a přátelé Western klubu a dobré country hudby,

děkujeme vám, že jste se přišli pobavit na 3. ročník Country festu v Suchdole nad Odrou. Myslím, že jste nelitovali, 16 kapel a 1 písničkářka přinesli na Sokolák spoustu skvělé muziky a předali našim duším dobrou náladu a spokojenost. Musím ale jako vždy krátce zavzpomínat, jak to bylo s přípravou festu.

O organizační zázemí, které představuje zajištění kapel, sponzoring, propagace, vybavení akce atd., se starají děvčata z Western klubu a s trochou nadsázky se dá říci, že probíhá hned po ukončení předchozího ročníku. Samozřejmě, ve finále je hlavní starostí zabezpečení akce na Sokoláku, postavení a vybavení zázemí Country Festu.

Začalo se ve čtvrtek, kdy se z Kunína dovezlo podium a lavice, moc nám tady pomohl s dopravou Víťa Kozák a kamarádi Western klubu, kteří nám pomohli postavit podium.

V pátek se stavěl velký stan na občerstvení, rozmísťovaly se lavice pro diváky, natahovaly elektro přívody, zprovozňovala a vybavovala kuchyň, rozmísťovaly se poutače a orientační značky atd. Den před zahájením je prostě největší fofr, aby všechno klaplo. Večer podle programu proběhlo zahřívací posezení s kapelou, všem zúčastněným bylo tak dobře, že se protáhlo do sobotního rána.

V sobotu ráno nastupuje zvukař s přípravou aparatury, do kuchyně se stěhuje westernové menu - zelňačka a žebra, občerstvení z Lašenu se stěhuje do prodejních stánků. Do areálu přicházejí první návštěvníci.

V 10 hodin zahajuje Luki Lukeš 3. ročník Country festu a ohlašuje první vystupující, naši stálici, písničkářku Šišku z Ostravy. Je odstartován 1. hudební blok sedmi účinkujících, všechny kapely spolu s programem najdete na stránkách www.suchdolskycountryfest.cz. Postupem času se Sokolák plní diváky, naše obava, že dopoledne bude málo lidí se naštěstí nevyplnila a hlasování o vítězi 1. hudebního bloku bylo zcela regulérní.

Zvítězila zaslouženě sympatická kapela Slatinský Schrummel - Slatina Opava. Byla oceněna krásnou plaketou 3. Suchdolského country festu od firmy Hanák Bělotín, všichni účinkující dostali památkový diplom.
 


 

Ve 2. bloku vystoupilo šest kapel, nejvíce hlasovacích lístků dostala kapela Freďaci - Přerov.

Po ocenění účinkujících  a krátké přestávce začal poslední, 3. hudební blok. V něm nakonec zvítězila kapela COUNTRY S.R.O. - Opava.

Vyhodnocení posledního bloku nastalo symbolicky o půlnoci, takže s "úderem dvanácté" 3. ročník Suchdolského country festu skončil. No skončil, oficiálně ano, ale nálada byla znovu výborná a pokračovalo se za doprovodu GiGi Bandu a dalších kamarádů hudebníků "až do rána bílého".

 Děkujeme za podporu městysi Suchdol n.O.,
 

Děkujeme sponzorům.


 

Co na závěr? Prostě DOBRÝ, na Sokoláku během dne pobylo včetně účinkujících a komparsu cirka 700 lidí, máme spoustu dobrých ohlasů, lidi se bavili, kapely se už hlásí na 4. ročník, průšvihy nebyly - takže Lidko a Marto, těšíme se na 4. ročník :-)