6.ROČNÍK SUCHDOLSKÝ COUNTRY FEST
http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/u-prehrady-kletne-znela-country-hudba-20160731.html

 

V. ročník Suchdolského Country festu 2015.

Před pěti lety Marta, Markéta a Tereza přišly s nápadem dělat v Suchdole Country fest. Děvčata měly zkušenosti z návštěv různých hudebních festivalů a tak jsme to zkusili, oslovili kapely z okolí Suchdolu a první ročník Country festu byl na světě. Uskutečnil se pod hrází Kletenské přehrady a protože se kapelám zalíbil, hlásily se hned na příští ročník. Tím to tedy začalo.

Dnes už máme za sebou V. ročník. Po zkušenostech z minulých let, kdy v sobotu dopoledne bylo málo diváků, jsme festival prodloužili na dva dny a první sobotní hudební blok začínal až ve 13 hodin. Pro Western klub to znamenalo čtyřdenní maratón, který nastal ve čtvrtek stavbou velkého stanu a dovozem mobiliáře, umíte si jistě představit, co všechno je třeba zajistit, aby taková akce klapla, je kolem toho práce nad hlavu. Štěstí že tým lidí, který se do příprav zapojil, byl skvělý a tak v pátek dopoledne po sestavení pódia pro účinkující se vše už jen doladilo a Country fest mohl začít podle plánu v 19 hodin.

Teď si to trochu zrekapitulujeme - na letošním Country festu účinkovalo 17 kapel a 4 písničkáři, přivítali jsme a pohostili 84 muzikantů. Asi se muzikantům u nás líbilo a jídlo jim mimořádně chutnalo :-) protože už má Lidka přihlášky na další ročník.

V pátečním folkovém bloku vystoupilo 5 účinkujících, vítězem diváci zvolili na našem osvědčeném hřebíkovém losovacím zařízení kapelu BOUNTY z Brna.

Mnoho příznivců Suchdolského Country festu přijalo výzvu Western klubu strávit „Country víkend pod širákem“ a tak po hudebním programu následoval pod velkým stanem JAM SESSION do pozdních ranních hodin. Přiznejme, že toto byl i náš záměr, aby zde zůstali lidé na oblíbené „jamování“ a v areálu byli diváci v dostatečném počtu pro první sobotní polední blok.

Sobotní program byl sestaven ze 3 hudebních bloků. První - dopolední blok měli k dispozici písničkáři, vítězem diváci zvolili písničkářku Silvii Šišku Gadulovou z Ostravy, která je autorkou všech svých písní.

Po prvním bloku vystoupil mistr České republiky v ovládání jednoho i dvou bičů a mistr ČR v hodu sekerou Dušan ,,Mac Gyver" Dvořák v ukázce práce s honáckými biči.

V druhém - odpoledním bloku vystoupilo 7 kapel, mezi nimi i bratislavská kapela PRESSBURGRASS, která měla velký úspěch, ale nakonec zvítězila kapela KELT GRASS BAND z Břidličné. Její keltská hudba nás všechny rozproudila, asi je na tom něco pravdy, že mnoho z nás má keltské předky.

Nesmíme zapomenout zmínit, že firma Hudební Svět z Ostravy pro muzikanty a všechny zájemce o kvalitní hudební nástroje připravila v areálu country festu prezentaci kytar Sigma Guitars. Každý si zde mohl tyto kvalitní hudební nástroje vyzkoušet a poklábosit s odborníkem o jejich vlastnostech a možnosti nákupu.

Třetí - večerní hudební blok byl složen z 5ti kapel. Tradiční plaketu z dílny Tomáše Hanáka, graficky navrženou V. Morčinkem, získala opět po loňském vítězství kapela SLATINSKÝ SCHRUMMEL ze Slatiny.

Večerní blok zpestřil svým divácky zajímavým vystoupením Jirka Vlče Martínek z Opavy, jeho „Ohňová show“ podtržená sugestivní hudbou nás všechny dostala. 

Festival se neobejde bez potřebné propagace a tady bychom chtěli poděkovat Country rádiu, které uspořádalo mj. celorepublikovou soutěž o volňásky na festival - jedním z vítězů se stal a festival osobně navštívil pracovník ruské ambasády v Praze. Velmi nám pomohli naši sponzoři, především Městys Suchdol nad Odrou, Agosumak a.s., PAMET, spol. s r.o., REGEtiskárna, Dentalprax, MUDr. Z. Přecechtěl, Country zpravodaj Třinec, Portál Severní morava a Portál Kudy z nudy. Děkujeme.

Velké poděkování a uznání si zaslouží všichni, kdo se podíleli na přípravě a realizaci V. suchdolského Country festu. I přes nepříznivé podmínky – myslím tím neskutečné horko, se sešla výborná, sehraná parta lidí. Poděkování patří kynologické organizaci za pronájem areálu a klubovny a jmenovitě i správci areálu panu Jurniklovi za jeho velkou vstřícnost a pomoc.

Návštěvnost festivalu byla slušná, máme již opět mnoho kladných ohlasů nawww.westernklub.cz a www.suchdolskycountryfest.cz.

Pokud máte zájem, podívat se a prožít znovu ve zkratce atmosféru Country festu, podívejte se na http://westernklub.rajce.idnes.cz/, kde jsou fotky a na Facebooku ve Westernklubu se můžete podívat na video.

Kdo přišel, děkujeme mu za účast a podporu našeho snažení a těšíme se, že se znovu uvidíme minimálně na příštím VI. ročníku suchdolského Country festu. Zveme vás i na naši další prázdninovou akci, kterou je V. ročník westernových závodů s dostihem, koná se 15.8.2015 v areálu Sokolák od 12 hodin.

Těšíme se na vás.

Za Western klub Lidka a Jarek

 www.suchdolskycountryfest.cz

 

 

 

 s Country rádiem, které je slyšet také na celé Moravě