COUNTRY FEST 2022 

program na  www.suchdolskycountryfest.cz

11. Suchdolský country fest

11. ročník country festu je za námi. A tak se podíváme, co nám přinesl. Výhoda domácího prostředí Western klubu na Malé skále je pro pořádání akcí nesporná, materiál pro akce je skladován na jednom místě, instalace elektrorozvodů je rychlá díky stabilním přípojkám, univerzální stánky se dají rychle postavit atd. Městys Suchdol n.O. nám pro akci zapůjčil velký stan, což vzhledem k vrtkavému počasí byla výhra, jak se později ukázalo. Měli jsme trochu obavy, zda dorazí větší počet diváků, ale nakonec to dobře dopadlo a po oba dva dny bylo plno, odhadem bylo na festu kromě 130 hudebníků asi 700 návštěvníků. Ve dvoudenním programu se představilo celkem 20 kapel, vystoupení byla velmi zajímavá díky měnícím se stylům vlastní tvorby kapel, kapely s sebou měly i své příznivce a tak atmosféra country festu byla jako vždy pohodová, usměvavá a z pohledu hostujících kapel prý i „taková domácká“, že se k nám z toho důvodu rádi vracejí. Ohlasy návštěvníků jsou také velmi kladné a povzbudivé, takže kdo přišel, neprohloupil. Ozvučení kapel nám jako vždy zajišťoval profesionálně Jirka Macíček z Nového Jičína, moderaci celé akce skvěle zvládl Ríša Ehler. Aby návštěvníci nestrádali hladem a žízní, tak o to se starala převážně ženská část Western klubu spolu s přáteli Western klubu, všem za to patří velký dík.

Suchdolský country fest měl již tradičně čtyři hudební bloky, jeden v pátek odpoledne a tři bloky v sobotu. U každého hudebního bloku diváci svými hlasovacími lístky rozhodovali o vítězi, který obdržel plaketu z dílny Tomáše Hanáka z Bělotína podle návrhu Vladimíra Morčinka. Plakety získaly vítězné kapely Lepenec, Bo!Bosorky, Noční vlak, Tak určitě. Kapely letos vítězily takzvaně jen o fous, kdy často rozhodl jeden jediný hlas. Ale i to dokazuje, že všechny kapely byly skvělé a jsme rádi, že se u nás všichni cítili dobře. Příjemnou atmosféru festu dokládají i záběry z vyhodnocení vítězných kapel.

Každý den se po skončení programu samozřejmě jamovalo do pozdních hodin, klobouk dolů, jakou hudebníci mají výdrž. Foto z celé dvoudenní akce najdete opět na facebooku Suchdolský country fest, nebo na westernklub.rajce.idnes.cz.

Děkujeme vám divákům, že jste přišli a vytvořili kapelám pohodovou a soutěživou atmosféru a věříme, že se budete všichni těšit na příští 12. ročník Suchdolského country festu v roce 2023. No a nezapomeňte, že na Malé skále u Saloonu probíhá o prázdninách každý pátek
3. letní muzicírování s kapelami dle programu, 19.8. je plánován Westernový den s programem, očekáváme v 19 hodin dojezd a start 38. jízdy Pony Expressu - večer je posezení s kapelou OK Country a 10.9. pak všemi netrpělivě očekávaný 5.ročník Gulášfestu.

Těšíme se na vás a přijďte si kdykoliv posedět na pivko, kávičku či nealko k nám na Saloon Malá skála u Kletenské přehrady.

                                                                                     Za Western klub Lidka

https://westernklub.rajce.idnes.cz/000_1.7.2022_patek_Suchdolsky_country_fest/

https://westernklub.rajce.idnes.cz/000_2.7.2022_sobota_Suchdolsky_country_fest/


přihlášky ke stažení  na www.suchdolskycountryfest.cz