2. ROČNÍK DOSTIHU NA ČTVRT MÍLE
A WESTERNOVÝ DEN v Suchdolu na Odrou

 

V sobotu 20.8.2011 se v areálu u přehrady Kletné konal II. ročník "Dostihu na čtvrt míle", rychlostní závody a westernový den. Za pomoci členů a přátel WK se změnila přilehlá louka pod hrází a kioskem na závodiště s prostorem pro zábavu a doprovodný, převážně westernový, program.
Už kolem 10. hodiny se začali sjíždět prodejci občerstvení, jídla, westernových suvenýrů a oblečení, cukrové vaty, ale hlavně první závodníci, kteří využili prázdného kempu pro složení svých koní z vozíků, kde je mohli obdivovat první návštěvníci a hlavně jejich ratolesti.
Samotná akce se začala konat v 11 hodin a to zápisem závodníků. Celkem se k tu sjelo asi 30 koní. Ne všichni však závodili. Samotný "Dostih na čtvrt míle" byl rozdělený do 3 skupin po 4 jezdcích. Vítěz každé skupiny postoupil do finále. Finálové kolo jeli Petr Krhut, Monika Pavláčková a Miki Mikloš. Monča s koněm Silky Sun Light s přehledem a lehkostí ukázala klukům záda, obhájila loňské první místo a stala se majitelkou nového westernového sedla.
Když si koně odpočinuli po dostihu, mohly začít rychlostní závody a to barely, slalom a záchrana. Barely i tyče nejlépe zvládl Petr Krhut, který získal dvě první místa, v Záchraně zvítězil Miki Mikloš s Maňasem.
Celý den jsme se mohli pohupovat v rytmu country, o což se zasloužili  Ticháček s Čagem - kytary a Jack - harmonika, za doprovodu Pepy - banjo a Jirky - mandolina ze skupiny Smečka, a plně si užívat doprovodný program. Nejen děti se mohly svézt na bryčce i koních, zastřílet si paintbalovou pistolí, podívat se, jak se cvičí psi, nechat si bičem ustřelit z ruky růži, utéct, aby je „lasař“ nechytl do lasa nebo se naučit základní country taneční krůčky. Kromě balónků, které dětem uletěly, nám k nebi přitáhlo oči letadlo kamaráda, který přistál na vedlejším poli a přišel se podívat na program.
Od 19. hodin začala kankánem "Country holek z Kletné" volná zábava, kterou hudbou k tanci doprovázela country kapela Smečka. Ve 22 hodin korunovalo akci losování vstupenek, kde 1.cena byl digitální fotoaparát Kodak. 
Posezení spokojených návštěvníků pokračovalo až do časných ranních hodin za doprovodu kytar.
Dostih s celým programem se opravdu vydařil. Za krásného počasí se pobavily jak děti, tak dospělí, účinkující vysoce hodnotili dobrou organizaci. Letošní ročník předčil v mnohém ten loňský, který měl také velký divácký ohlas, takže do příštího roku máme laťku pěkně vysoko. Věříme, že v roce 2012 se více zapojí i místní ranče, chovatelé a kovbojové. Western klub touto cestou děkuje Městysu Suchdol nad Odrou, všem sponzorům, návštěvníkům, závodníkům, členům a přátelům WK za další prima akci.

                                                       Těšíme se na další ročník 2012  - za WK Serwo a Čago.

 

 VÍTĚZI 2.ROČNÍKU DOSTIHU NA ČTVRT MÍLE 2011  
A WESTERNOVÝCH DISCIPLÍN 

VÍCE FOTEK NA


Jaroslav Tošovský 
https://westernklub.rajce.idnes.cz/

 

Ivana Pánková
https://www.photo-pankova.cz/thumbnails.php?album=269
Http://www.photo-pankova.cz

 

Dostih na čtvrt míle:

1. Monika Pavlačková, kůň Silky Sun Light, stáj Provodov

2. Miki Mikloš, kůň Jess, stáj Viki, Jakubčovice n.O.

3. Petr Krhut, kůň Vilík, ranč Na hranici, Pálkovice

 

Barely :

1. Petr Krhut, kůň Vilík, ranč Na hranici, Pálkovice

2. Katka Tomková, kůň Golden Sunday, stáj Branky

3. Pavel Frais, kůň Sajmon, ranč Nová Vila

Slalom:

1. Petr Krhut, kůň Vilík, ranč Na hranici, Pálkovice

2. Katka Tomková, kůň Golden Sunday, stáj Branky

3. Pavel Frais, kůň Sajmon, ranč Nová Vila

Záchrana:

1.Miki Mikloš, Maňas, Kůň Jess, stáj Viki, Jakubčovice n.O.

2.Katka Tomková, Tomáš Jurajda, kůň Golden Sunday, stáj Branky

3.Martina Vrublová, Robin Zavadil, kůň Tara, stáj Jerlochovice

Jarda Lacina

Katka Tyčová

Miloš Bidlo Lacina